هاستینگ میهن وب سرور
رتبه موضوع:
  • 1 رای - 5 میانگین
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
عدم دسترسی پس از تغییر پسورد
#1
ممکنه پس از تغییر پسورد کنونی یا به عبارتی پسورد قدیمی سرویس خود، متوجه شوید که امکان ورود با پسورد جدید وجود ندارد!

بهتره ابتدا آرامش خودتون رو حفظ کنید سپس پسورد جدید و قدیم رو در جایی مطمئن کپی بگیرید!
معمولا این مشکل زمانی رخ میده که شما پسوردهایی خیلی طولانی مثل این نمونه مثال استفاده می کنید:
fUh6f#dth@dty!f9ibYbhRgsWg%TGRDFY3

ابتدا یکبار با پسورد قدیم بررسی کنید ممکن است عمل تغییر پسورد صورت نگرفته باشد! سپس  یک نسخه از پسورد جدید رو روی نت پد کپی کنید و
هر بار که تست می کنید یک کاراکتر از آخر حذف کنید و به همین شکل پیش برید تا احتمالا پسورد ثبت شده واقعی بدست بیاد، یعنی ممکنه اون
سیستم محدودیت تعداد کاراکتر داشته و تعدادی از کاراکترهای پسورد شما رو قبول و ذخیره نکرده، یعنی کاراکترهای بعد از اون محدوده رو حذف کرده!

حال اگر در روش فوق به نتیجه نرسیدید ممکنه اون سیستم به برخی کاراکترهای ویژه نیز حساس بوده باشه! مثلا این کاراکترها ( $ - _ ! { = / + ~ @ # ^ * )
برای این مورد ابتدا در هر تلاش یک کاراکتر ویژه را حذف و تست کنید و بعد به صورت ترکیبی حذف و تست کنید و در نهایت همراه با حذف و تست، مثل
روش اول هر بار یک کاراکتر را از سمت راست حذف کنید. یعنی ممکنه هم محدودیت تعداد کاراکتر بوده و هم حساسیت به برخی کاراکترهای ویژه!


نکته اول: البته ممکنه در برخی سرویس ها محدودیت تلاش برای ورود وجود داشته باشه که باید با فاصله یا تغییر آی‌پی انجام بدید که حساب مسدود نشود!
نکته دوم: در موارد مشابه مشکل فوق اگر امکان ریست کردن پسورد به روش های قابل انجام مثل ایمیل وجود داره، توصیه میشه از آن روش استفاده کنید!
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 2 مهمان