هاستینگ میهن وب سرور
رتبه موضوع:
 • 0 رای - 0 میانگین
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
انتقال دامنه به Domain Name Api
#1
با توجه به اخبار تحریم ریسلو و نزدیک شدن به ماه نوامبر، دو راه حل از طرف ما پیشنهاد می شود:
راه حل اول انتقال دامنه به میهن وب سرور با نام و مالکیت خودتان و
راه حل دوم ایجاد اکانت شخصی در یکی از رجیسترارهایی که حداقل فعلا با ایران مشکلی ندارند (مثل domainnameapi.com)
و جهت ترانسفر دامین خود از رجیسترارهای دیگر به رجیسترار Domain Name Api می توانید از آموزش زیر استفاده کنید:


1. برای شروع مراحل انتقال دامنه ابتدا وارد حساب خود در domainnameapi.com شده و بر روی Domain Transfer کلیک کنید
سپس نام دامنه  (domain.tld)  و کد انتقال دامنه (Auth Code) را وارد کرده و بر روی Search کلیک کنید.
* کد انتقال دامنه را از طریق پنل دامین در رجیسترار قبلی دریافت کنید، همچنین امکان انتقال دامنه را باز کنید. (در ریسلو Transfer lock روی No باشد)


2. در مرحله بعد اگر وضعیت دامنه Domain can be transferred بود دامین قابل انتقال می باشد، ابتدا بر روی  مربع کنار نام دامین کلیک کنید تا درخواست انتقال دامین مذکور به سبد خرید اضافه شود و سپس بر روی Order Now کلیک کنید


3. در مرحله بعد (contacts) اطلاعات آدرس و تماس را وارد کنید و سپس در قسمت پایین با انتخاب I will define a new DNS address نیم سرورهای جاری دامین خود را وارد کرده و بر روی Continue, Finish the order کنید.
(اگر در پنل قبلی برای دامنه مذکور Child host یا child name server اضافه کرده اید معمولا پس از انتقال آنها نیز در رجیسترار جدید منتقل و ذخیره می شوند.)


4. حال جزئیات سفارش به شما نمایش داده می شود اگر همه چیز درست است بر روی Order Now کلیک کنید.


5. در نهایت ثبت سفارش انتقال انجام می شود.


6. در این مرحله دامنه در لیست Domains in Processing با وضعیت Confirmation Email Send قرار می گیرد و ایمیلی با عنوان Siparis Bildirimi که اطلاعات سفارش ثبت شده را نشان می دهد دریافت می کنید.


7. پس از ثبت سفارش انتقال یک ایمیل با عنوان domain transfer request جهت تایید اول انتقال دامنه از سمت رجیسترار جدید دریافت می کنید، که باید لینک تایید ارسال شده را در مرورگر باز کرده و روی Confirm کلیک کنید.
(مهم: اگر ایمیل لینک تایید اول را دریافت نکردید با ارسال تیکت از رجیسترار جدید درخواست کنید تا تایید را خودشان انجام دهند.)

نمونه از صفحه تایید:


8. پس از تایید اول دامنه در لیست Incoming Transfer با وضعیت Waiting approval for the transfer قرار می گیرد.


9. سپس ایمیل تایید دوم از سمت رجیسترار قبلی با عنوانی شبیه به Transfer away confirmation دریافت خواهید کرد، باید لینک ارسال شده را در مرورگر باز کرده و عمل تایید را انجام دهید.
(اگر ایمیل دوم توسط شما تایید نشود معمولا بعد از حدود 7 روز اتوماتیک تایید می شود. If you do not act on this e-mail, the transfer will be carried out and completed in 7 days)


10. پس از تکمیل شدن انتقال یک ایمیل با عنوان iç transfer tamamlandı bilgisi دریافت خواهید کرد، حال دامین از دیگر بخش ها حذف شده و تنها در Domain List در دسترس خواهد بود و امکانات مدیریت دامین نیز فعال می شود.


11. در صورت نیاز به اضافه کردن Child host ابتدا لیست دامین ها را باز کنید و بعد بر روی Domain Modify (ایکون مداد) در مقابل دامنه مورد نظر کلیک کنید، سپس در صفحه باز شده در تب NameServer بر روی Add New Host کلیک کنید.نکات مهم:
 • اگر ایمیل لینک تایید اول را دریافت نکردید با ارسال تیکت از رجیسترار جدید درخواست کنید تا تایید را خودشان انجام دهند.
 • پس از انجام انتقال تا حدود 60 روز نمی توانید مجدد به رجیسترار دیگری منتقل کنید و دامین در وضعیت clientTransferProhibited خواهد بود.
 • توجه داشته باشید که اگر همه چیز درست باشد انتقال فورا انجام می شود ولی در موارد خاص و تعطیلات و یا عدم دریافت ایمیل تایید دوم ممکن است پروسه انتقال پس از 3 تا 7 روز کاری تکمیل شود!
 • اگر در رجیسترار قبلی از Privacy Protect استفاده می کردید، پس از انتقال از طریق ICANN WHOIS بررسی کنید به اطلاعات رجسترار قبلی نباشد چون در این صورت ممکن است پس از چند روز یک شکایت رسمی در رابطه با عدم صحت اطلاعات هوایز از سمت رجیسترار قبلی در ICANN ثبت شود.
  (If the domain name is still using the ..your name.. Privacy Protect Information after ..date UTC.., a formal WHOIS Inaccuracy Complaint will be filed at ICANN)


منبع
پاسخ
#2
عالی بود، ممکنه یه مطلبی در مورد دامین بگذارید که مبتدی ها هم بتونن از مطالبتون استفاده کنند. مطالبی مثل اینکه دامین کلا چی هست
پاسخ


پرش به انجمن:


کاربران در حال بازدید این موضوع: 1 مهمان